Edukacinė programa - natūralaus bičių vaško žvakių gamyba

Nuo senų laikų žinomas amatas – žvakių liejimas.
Gimus vaikeliui jam buvo išliejama žvakė, kurią uždegdavo per krikštynas. Su ta pačia žvake eidavo į šliūbą, tos pačios žvakelės liepsna palydėdavo Amžinybėn. Nors žvakė senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis, šiuo amatu vertėsi nedaugelis. Ir tai greičiau buvo ne verslas, bet pomėgis. Žvakių liejikų buvo mažai, tačiau žvakės visada turėjo paklausą ir vertę.
Edukacinio užsiėmimo metu vaikai sužino, kad žvakėms lieti buvo naudojamas bičių vaškas.Senovėje ištirpintą vašką reikėdavo statyti ant karštų bulvių ar burokų, kad nesustengtų. Šalia buvo pastatytas ratelio ratas, prie kurio pririšami „knatai“ ir tada jau vaškas pilamas ant kiekvieno iš jų. Apsukus ratą procedūra kartojama. Išliejus, apstengusią žvakę reikia išlyginti, kad būtų tiesi.
Moksleiviai lieja įvairių formų (angeliukų, žvaigždučių ir pan.) suvenyrines žvakutes. Vaikai ne tik išmoksta žvakių liejimo amato paslapčių, bet ir patyria tikrą kūrybinį džiaugsmą, Vaikai suprato, kad kūrybinės idėjos ir jų realizavimas labai svarbūs veiksniai, lemiantys profesinę sėkmę.

Edukacinės – pažintinė programa skirta įvairaus amžiaus grupėms.
Trukmė 2 val.
Kainos:
Vaikų grupei (nuo 5 iki 15 asmenų) - 8 Lt/ asmeniui
Vaikų grupei (nuo 5 iki 30 asmenų) - 5 Lt / asmeniui
Suaugusiųjų grupei (nuo 4 iki 10 asmenų) -13 Lt / asmeniui
Suaugusiųjų grupei (nuo 5 iki 20 asmenų) -8 Lt / asmeniui

Organizatorius: 
VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centras
Telefonas: 
8 528 56 250
Adresas: 
Vilniaus g. 15 B,Trakai
El. paštas: 
Nuotraukos: 
Edukacinė programa - natūralaus  bičių vaško žvakių gamyba
Tavo vertinimas: Jokio Vid: 5 (4 votes)