" Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parko " edukacinė programa

Atvykus grupelei žmonių, jus visada pasitinka šeimininkai. Tada keliaujame link labirintų ir tenai jūs išgirsite istoriją apie šias įdomias geometrines figūras ( labirintus, kupolus, mandalą ir merkabą). Galėsite suprasti, kad jos yra dalis iš daugelio priemonių, kurios tiesiog padeda kai reikia pamąstyti, atrasti kažkokį sprendimą, nusiraminti, susikaupti ar tiesiog šiuo metu norite pailsėti ir pasidžiaugti. Šie labirintai neturi aukštų sienų, nes tai geometrinės figūros, kurios nesiekia jūsų suklaidinti. Todėl vaikštant jais ugdoma didžiulė pagarba kitam žmogui. Čia atsiskleidžia visos žmogaus savybės, galite stebėti draugus ir pamatyti kiek jie turi kantrybės, kiek sugeba elgtis taip ,kad netrukdytų kitiems, kaip gerbia kitų žmonių darbą. Juk teks nueiti 4km., nes yra penki labirintai. Lengva ten kur gali bėgti, rėkti, kvailioti ( tai irgi gerai), bet šie labirintai jums suteiks kitokių dalykų, tiesiog turite pabandyti.
Po pasivaikščiojimo, jei turėsite klausimų ar norėsite padiskutuoti, visada mielai su jumis pabendrausime.
Gamtoje bebūnant visada norisi ir vaišių stalo, todėl mes prie pasivaikščiojimo dar siūlome jums paskanauti naminio pyrago, avižinių sausainukų ir pagurkšnoti žolelių arbatos.
Atvažiuojant moksleivių grupėms, kad vaikams būtų kur išlieti savo didžiulį kiekį energijos( nes labirintai įpareigos elgtis kitaip) , mes dar siūlome nemokamai pašokinėti ant batutų, pailsėti hamakuose, sulošti lauko šachmatų partiją ar tiesiog pasisupti supynėse . O jums smagiai beleidžiant laiką, šeimininkai dar užduos kelis klausimus apie šį parką, o už teisingus atsakymus gausite parko prizų.
Daugiau informacijos: www.energlabirintai.lt
Pageidaujama išankstinė registracija: 867545111-Jurga; 861134900 – Antanas; energlabirintai@gmail.com
Adresas: Likšai, Žem. Kalvarijos sen., Plungės rajonas
Jei atvyksta moksleivių grupė, tai įėjimo kaina vienam vaikui - 5lt. Jeigu pageidausite vaišių stalo, kaina vienam vaikui – 11lt. ( Žaidimai nemokamai bet kokiu atveju).
Jei atvyksta suaugusiųjų grupė, tai įėjimo kaina vienam asmeniui – 9lt. Jeigu pageidausite vaišių stalo, kaina vienam asmeniui – 15lt.( arba 17lt. jei vietoj arbatos pageidausite gilių kavos). Kiekvienas rinktis galite individualiai, tiesiog pranešite kas, ko pageidaujate.

1) Labirintai egzistavo jau prieš 4 000 metų ir yra rasti beveik visose pagrindinėse religijų tradicijose visame pasaulyje. Viduramžiais labirintai būdavo labai įvairūs. Seniausių šios epochos pavyzdžių galima rasti Europos bažnyčiose ir katedrose. Manoma, jei piligrimai negali nuvykti į Šventąją žemę, jie gali „keliauti" keliais katedros labirintu. Tai tarsi šventos kelionės pakaitalas.
Kaip ir piramidės, labirintai padaryti iš geometrinių formų, kurios ir sukuria šventą erdvę. Dabar labirintai naudojami apmąstymams, meditacijoms, maldoms ar nusiraminimui. Jų randama daugelio dydžių ir formų.
Daugelis žmonių klysta, manydami, kad energetiniai labirintai ir painūs labirintai yra tas pats. Painūs labirintai turi nepraeinamas sienas ir daug apgaulingų posūkių, o tai žmogui sukelia stresą. Energetiniai labirintai turi tik vieną taką, vedantį į centrą ir vėl atgal. Jame nėra uždarų sienų. Kai eini labirintu, vis vingiuoji pirmyn ir atgal, sukdamas 180 laipsnių kiekvieną kartą, pereidamas į naują ratą. Kai žmogus keičia ėjimo kryptį, taip pat keičiasi ir jo suvokimas iš dešiniojo smegenų pusrutulio į kairįjį. Tai viena iš priežasčių, kodėl labirintas gali skatinti suvokimo, jutimo, sąmoningumo imlumą. Greičiau gaunami atsakymai į klausimus, greičiau išsprendžiamos problemos, nusiraminama.
Kiekvieno žmogaus pasivaikščiojimas - individualus išgyvenimas. Kiekvienu ėjimu skiriasi net to paties žmogaus išgyvenimai ir potyriai. Vieni žmonės eina labirintu, kad išsivalytų savo protą ir mintis, kiti - užsidavę klausimą ar turėdami kokį rūpestį. Laikas, praleistas centre, skiriamas atsakymams gauti, apmąstymams, meditacijoms, maldoms, savo vidinio pasaulio suvokimui. Kartais jūsų pasivaikščiojimas gali būti gydomasis, kartais - duoti gilų, išmintingą potyrį arba gali būti tik malonus pasivaikščiojimas jūsų kūnui, o sielai - duoti tai, ko jūsų materialus kūnas dar nesugeba suprasti. Kiekvienas ėjimas labirintu yra skirtingas.
Jeigu vaikščiodami ieškosite atsakymų į klausimus, svajosite, nepamirškite, jog svajonės pildosi, kai mes vartojame esamąjį laiką, o dar geriau, kai iš anksto dar ir dėkojame. Jei už dalykus, kurių nori sulaukti (už tobulus santykius su draugais ar artimaisiais, išsvajotą darbą, nepriekaištingą sveikatą, gyvenimą nieko nestokojant), dėkoji iš anksto, jų dar neturėdamas, siunti Visatai virpesius, liudijančius, kad juos jau turi. Traukos dėsnis nežino, ar tuos dalykus tik įsivaizduoji, ar taip yra iš tikrųjų, todėl, širdingai dėkodamas už juos dabar, trauki tuos dalykus prie savęs. Tai nenumaldomas dėsnis - jei tinkamai juo naudosis, tau nebus atsakyta. Ateities nėra, ji nepasiekiama. Yra tik nuolat besitęsianti dabartis. Aišku tai galite daryti bet kur, tačiau, kai vaikštote ir po galvą sukasi mintys, tiesiog išnaudokite geometrinių figūrų konstrukcijos reikšmę mūsų organizmui.
2) Kupolo - hemisferos išradėjas Bukis, stebėdamas gamtą, gvildeno jos pagrindų geometriją. Bukis buvo geometrijos meistras ir vieno iš mokslo ir filosofijos tėvų - Pitagoro pasekėjas. Pitagoriečių mokyklos ir jų - sferų muzikos - pažinimas buvo įkvėpimo šaltinis visiems garsiems geometrikams - nuo Plato iki Keplerio. Visi jie turėjo gilų jausmą, kad geometrija sutinkama gamtoje yra visatos kūrybos pamatas.
Įsivaizduokite save gyvenantį erdvioje patalpoje atkartojančioje visatos geometriją. Tą pačią geometrją, kurios dėsniais remiasi dangaus kūnai ir jūsų kūno molekulės. Daugelis hilerių ( nuo anglų healer-gydytojas plačiąją prasme) naudoja kupolą, todėl, kad jie tiki, jog kupolo geometrija padeda reorganizuoti kūno ląsteles ir gerina sveikatą bei skatina kūribingumą.
Tobula forma yra sfera. Atomai, molekulės, planetos, žvaigždės... Nors kupolas yra hemisfera, dinamika išlieka ta pati. Daugelis medituotojų su dideliu pasisekimu naudoja kupolus savo praktikai.
3) Mandala
Apskritimas, ratas arba sfera yra ne tik universali, bet ir viena tobuliausių geometrinių formų. Šios formos yra atomai, ląstelės, sėklos, planetos ir žvaigždžių sistemos.
„Ratas“ sanskrito kalboje nusakomas tuo pačiu žodžiu, kaip ir „mandala“. Išorinis mandalos ratas simbolizuoja visatos ribą arba žmogaus psichologinę ribą tarp „aš“ ir „kiti“. Ypač pagarsėjusi apskritimų mandala – gyvybės gėlelė, sudaryta iš susikertančių ir žiedlapius formuojančių apskritimų.
Niekas nežino, kiek šiam simboliui metų, tačiau daugelyje kultūrų jis laikomas šventu ir vadinamas gyvenimo medžiu, gyvybės vaisiumi ar pan. „Gyvybės gėlelė“ - seniausia ir svarbiausia iš visų Sakralinės Geometrijos simbolių. Ji susideda iš 19 susikertančių sferų. Šios formos nuo seno buvo laikomos sakralinėmis – šventomis. Jos yra mūsų esmės pagrindas ir liudija apie Dieviškąją tvarką mūsų realybėje. Mes šią Tvarką galime matyti ne tik nematomuose atomuose, bet ir begaliniuose žvaigždynuose. Sakralinės formos aptinkamos visur: žmogaus ir kitų gyvų organizmų kūnuose, augaluose, kristaluose, planetose, žvaigždėse.
Gyvybės gėlelė pavaizduota Ozirio šventykloje Egipte, Masade Izraelyje, ant Sinajaus kalno, daugelyje Japonijos ir Kinijos šventyklų. Mokslininkai nustatė, kad šio simbolio stebėjimas, atkūrimas padeda nusilpusioms organizmo ląstelėms atsinaujinti bei stabilizuoja kairiojo ir dešiniojo žmogaus smegenų pusrutulių darbą. Štai jums ir išsvajotasis gyvybės eliksyras. Buvo pastebėta, kad mandalos ir žmogaus akių tinklainės struktūros yra panašios, todėl žiūrint į mandalą mūsų smegenyse vyksta aktyvūs persitvarkymo procesai. Kadangi vakariečiai daugiau naudojasi kairiuoju, už logiką atsakingu smegenų pusrutuliu, o dešinysis, atsakingas už intuiciją ir vaizduotę, mažiau išlavėjęs. Mandalų piešimas ir stebėjimas padeda atkurti pusiausvyrą tarp šių pusrutulių tiek fiziniame, tiek ir psichikos lygmenyse.
4) Merkaba
Geometrinė figūra – trikampis - skirtingose kultūrose simbolizuoja įvairius dalykus, pavyzdžiui, žemės vaisingumą, santuoką, gausą, liepsną, kalną, piramidę, Šventąją Trejybę, fizinį stabilumą. Rytietiškose mandalose apverstas trikampis yra moteriškos energijos, intuicijos, pasyvaus kūrimo prado, žemės simbolis. Trikampis, kurio viršūnė nukreipta į viršų, simbolizuoja vyrišką energiją, aktyvųjį kūrimo pradą, dangaus energiją.
Sujungus šiuos du trikampius gaunamas plačiai žinomas simbolis – Dovydo žvaigždė arba Merkaba. Jis dažnas įvairiose dvasinėse tradicijose ir paprastai siejamas su apsauga, džiaugsmu, išmintimi, pasitikėjimu, įžvalga, gyvenimo jėga. Kokia yra „Merkaba“ reikšmė? Merkaba – tai besisukantys šviesos laukai apie mūsų fizinį kūną. Šis žodis sudarytas iš trijų žodžių: Mer, Ka, Ba.

MER – besisukantys šviesos laukai, KA – dvasia, BA – kūnas arba mūsų realybė.

Mes buvome mokomi ir nuo vaikystės ėmėme tikėti, kad esame mažos, ribotos būtybės, bet tai toli gražu nėra tiesa. Atvėrus protą ir širdį, merkaba atvers galimybes peržengti per sąlygotą ir ribotą tikėjimą ir atpažinti bei suprasti nuostabų ir beribį savo tikrojo „Aš“ potencialą. Sukurdami ir aktyvuodami savo Merkaba lauką mes padėsime sau padidinti savo potencialą kiekvienoje gyvenimo srityje. Tiek dvasiškai, tiek materialiai

Organizatorius: 
Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parko šeimininkai
Telefonas: 
867545111
Adresas: 
Likšai, Žem.Kalvarijos sen., Plungės rajonas
El. paštas: 
Nuotraukos: 
Tavo vertinimas: Jokio Vid: 4.5 (2 votes)