Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai

Naujiena!
Prano Domšaičio galerijoje įgyvendintas inovatyvus projektas ir įrengta į žmogaus judesius per atstumą reaguojanti interaktyvi projekcinė siena. Projekto tikslas – pritaikyti muziejaus ekspozicijas vaikams ir jaunimui, rėmėja Lietuvos kultūros taryba.
Pasitelkę projekcinę sieną ir kitas galerijoje įdiegtas naujoves (informacinį terminalą, planšetinį gidą), mokysimės žiūrėti ir analizuoti dailės kūrinius, eksperimentuosime su spalvomis ir „įžengsime“ į virtualų paveikslą.

Edukacinė programa
ĮŽENK Į PAVEIKSLĄ. DAILĖ INTERAKTYVIAI

Edukacinę programą sudaro du nuosekliai susiję užsiėmimai, kurie vedami, atsižvelgiant į dalyvių amžių bei poreikius

1. Įženk į paveikslą: pirmas žingsnis – spalva ir detalė
Su spalvų pasauliu mums padės susipažinti tapytojų P. Domšaičio ir Č. Janušo kūriniai. Pagal interaktyvius ekspozicijų planus suradę paveikslus, kalbėsime apie juos patys, o išklausę planšetinio gido pasakojimų, palyginsime meno kūrinių vertinimus. Praktinėje dalyje išmėginsime spalvų maišymo būdus, tapsime „spalvų barometrais“, matuojančiais paveikslų „karštį“ ir „šaltį“. Naudodami grafoprojektorių, eksperimentuosime su paveikslų spalvomis ir stebėsime, kaip kinta vaizdas ir nuotaika dekonstruojant motyvus bei keičiant pirmines daiktų spalvas.

2. Įženk į paveikslą: antras žingsnis – figūra ir aplinka
Interaktyvios projekcinės sienos pagalba „įžengę“ į paveikslus, stebėsime, kaip žmogaus figūra įtakoja virtualaus paveikslo erdvę, ir kaip paveikslo erdvė keičia mus. Nagrinėdami tapybos kūrinio kompoziciją, figūros ir aplinkos santykį, drąsiai „skaidysime“ paveikslus, keisime jų dalis ir veikėjus. Žengsime „Bėgimo į Egiptą“ keliais, o persikėlę į karštąją Afriką, išbandysime afrikiečių darbus, klausysime muzikinių garsų ir juos imituosime. Tapę gyvųjų paveikslų dalyviais, grąžinsime pasiklydusius veikėjus į jų vietas, komponuosime paveikslus pagal draugų aprašymus.

Priemonės edukacinei programai aptariamos užsakymo metu.

Edukaciniai užsiėmimai vyksta pirmadieniais–penktadieniais 9.00–17.00, trukmė – 1 val.
Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 46) 410 421 ir el. p. menopazinimas.domsaitis@zebra.lt
Užsiėmimai pritaikomi specialiųjų poreikių vaikams, moksleiviams

Kaina vienam vvaikui, moksleiviui – 0,30 Eur, suaugusiam – 0,60 Eur, šeimai – 1,80 Eur, mokytojas atvedęs grupę lanko nemokamai

Organizatorius: 
LDM Prano Domšaičio galerija
Telefonas: 
(8 46) 410 421
Adresas: 
Liepų g. 33, Klaipėda
Tavo vertinimas: Jokio Vid: 5 (1 balsai)