"Lobio paieškos Telšiuose"

Edukacinis užsiėmimas "Pažink Žemaitijos sostinę. Rask lobį Telšių mieste"
Užsiėmimas prasidės Birutės 10 B, Telšiai.
Edukacinio užsiėmimo metu, vaikai įsukami į intriguojantį lobio ir 40 meškučių paieškų žaidimą...
„Pažink Žemaitijos sostinę. Rask lobį Telšių mieste“ prasideda 40 meškučių ir lobio paieškomis nuo vienos iš 7, Insulos kalvos. Išklausę padavimus ir legendas apie Telšių miesto atsiradimą, žvelgiame į Telšių šv. Antano Paduviečio katedros reljefines duris.
Tęsdami pažintį su Telšiais, žengiame pro Katedros Garbės vartus. Apžvelgiame Katedros aikštės įžymybes: fontaną K. Simonavičiui, pirmąją Telšių miesto mokyklą, vienintelį Lietuvoje, aikštės „Maketą akliesiems“, randame net 3 „Ženklus miesto grindinyje“. Išvystame skulptūrą „Žemaitijos legendos“. Joje - keturios mįslingos meškutės. Klausome legendą, kodėl ji čia atsirado, kuo ypatingi vaikučiai, sėdintys ant meškutės nugaros. Patriname meškutei nosį, nes ji - išpildo visus norus.
Jau įžengėme į Telšių senamiestį – vieną iš 7 saugomų senamiesčių Lietuvoje. Mename istoriją, aptariame, kaip mūsų senamiestis pasikeitė laikmečių tėkmėje. Keliaujame prie Insulos kalvos šlaitą saugančios „Didžiosios Žemaičių sienos“. Skaičiuodami meškutes, skaitydami datas bei žymiausius Žemaitijos įvykius ir datas.
Žvalgydamiesi į gatves ir gatveles, užsukame į vieną stebuklingą skersgatvį, kuriame randame grojančią plytą, galeriją „Samogitia Art“.
Žingsniuojame tolyn - prie atminimo lentelės K. Petrauskui. Einame prie skulptūros „Če vaikystė keimas nuklegieja“. Sužinome, kodėl ji čia atsirado ir ką veikė turguje prekeiviai. Tyrinėjame „Pakylą“, žaidimą „Pažink Žemaitijos sostinę“. Trepsime iki Ješivos, kur randame 1 paslaptingą žyduką. Jų Telšiuose net 3. Ir kiekvienas su savo mįslingumu. O kur dar „Rotušės šulinys“, „Lietuvos skalikas“, „Žemaitijos gaublys“, Jutka ir „Meškos pėda“ – daugybė meškų.
Visi spėjame kas užšifruota bronziniame medalyje „Kodas“. Leidžiamės Laivų gatvele link Telšės upelio. Ant 6 tiltukų - net 6 pokštaujančios meškutės.
Dainuodami daineles grožimės Masčio ežero pakrante. Pakylame į amfiteatro sceną. Siaurute Žaliąja gatvele surandame „Septynių kalvų“ maketą ir dar vieną žyduką.
Jau suskaičiavome daugiau nei 40 meškų. Jos dar ne visos!
Maloniai kviečiame registruotis iš anksto!
(Priimame grupes ir nuo 5 vaikų).
Kaina vienam vaikui – 5 Lt, 1,45 eu.
Registracija 8 617 629 61.

Organizatorius: 
VšĮ "Vaikystės delnuose", Živilė Zazerskytė
Telefonas: 
861762961
Adresas: 
Birutės 10 B, Telšiai
El. paštas: 
Dar nebalsuota