Tarpukario Lietuvos pradžios mokykla

Šiaulių „Aušros" muziejuje – nauja edukacinė programa „Per tarpukario mokyklos klasę – į tautos istorijos pažinimą". Į atkurtą ir įrengtą tarpukario Lietuvos pradžios mokyklos klasę bei joje vykstančias dailyraščio, istorijos ir lietuvių kalbos pamokėles kviečiame visus: ir tuos, kurie jau seniai seniai užvėrė mokyklos duris, ir tuos, kurie šiuo metu trina mokyklinį ar aukštųjų mokyklų suolą, ir net tuos, kurie dar tik laukia savo 7-ojo gimtadienio bei galimybės vadintis moksleiviu. Skambutis, girgždantis mokyklinis suolas, juoda lenta ir rašaluoti pirštai... Vieniems – tai pramoga ir puiki proga pažvelgti į kitokią, senąją mokyklą, kitiems – tai grįžimas į vaikystę ir nuostabūs mokyklos laikų prisiminimai... Ateikite ir mokykitės KITAIP!

Dailyraščio pamokėlė. Raštas – vienas iš svarbiausių žmonijos atradimų. Dėl jo šiandien turime ir išmanome savo ir kitų tautų istoriją bei praeitį. Tačiau svarbu ne tik taisyklingai, bet ir gražiai rašyti. O tai jau – mokslas. Keistai suliniuotame sąsiuvinyje plunksnakočiu vieną po kitos raitysime dailias raideles ir jungsime jas į žodžius ir sakinius.

Istorijos pamokėlė. Pamatyti, kas glūdi giliai žemėje, pažvelgti į tolimas priešistorines epochas, prisiliesti prie seniai pamirštos kultūros – tai visuomet žavėjo ir žavi žmones. Pamėginsime ir mes, nors trumpam, tapti archeologais, tyrėjais, mokslininkais, restauratoriais... Iš šukių surinksime puodą ar jo fragmentą, aptarsime, kam jis buvo naudojamas, pasvarstysime, kokia galėtų būti jo istorija.

Lietuvių kalbos pamokėlė. Gimtoji kalba, aplinkos ir Tėvynės pažinimas – tautinės mokyklos pagrindas, jos branduolys. Lietuvių kalbos pamokėlėje ugdoma meilė ir pagarba savo Tėvynei? ir tautai. Skaitysime ir nagrinėsime legendomis ir pasakomis apipintą Vilniaus miesto įkūrimą (B. Sruogos „Giesmę apie Gediminą"), persirengsime karių apranga, išsiaiškinsime, kokiais ginklais kovėsi mūsų protėviai, ir nusifotografuosime.

Pertraukėlės. Tarpukario žaidimai „Žiužis", „5 pagaliukai".

Pratybos skirtos 1–4 klasių moksleiviams.
Trukmė: pamokėlių – 45 min., pertraukėlių – 20 min.
Kainos:
diena pradžios mokykloje (3 pamokėlės ir 2 pertraukėlės) vienam moksleiviui – 10 Lt;
viena pamokėlė vienam moksleiviui – 3 Lt,
pertraukėlės vienam moksleiviui – 2 Lt.
Vadovai – Birutė Lukošiūtė, Gvidas Slach, Asta Vaitkienė, tel. (8 41) 52 43 94.

Ši edukacinė programa – visoje šalyje vykdomo Lietuvos muziejų asociacijos projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas", finansuojamo Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės lėšomis, dalis.

Organizatorius: 
Šiaulių „Aušros" muziejus
Telefonas: 
8 (41) 433680
Adresas: 
Vytauto g. 89, Šiauliai
El. paštas: 
Nuotraukos: 
Tavo vertinimas: Jokio Vid: 5 (2 votes)